RSS
niedziela, 07 lipca 2013
Buty

To by w sumie tłumaczyło,czemu kasa się mnie nie trzyma tylko ucieka gdzieś bokiem.

Lubię szpileczki i koniec kropka.

 

10:45, lubie.lato
Link Komentarze (3) »
środa, 26 czerwca 2013
Kiedy będzie mój ślub?

Jakiś czas temu fajne pytanie zadała mi Oleńka:

- Mamo, kiedy będzie mój ślub.... ( i potem na szczęście po kilku sekundach przerwy dodała)... z TATUSIEM?

Ja na to , że tatuś to nie bardzo bo już zajęty jest i to przeze mnie ;-) ale spokojnie, kiedyś się jakiś księciu znajdzie.

Tak sobie myślę, że dopóki one chcą wyjść za swojego tatusia to znaczy , że są jeszcze naszymi maleńkimi córeńkami i wszystko jest super, niech tak będzie jak najdłużej!

09:06, lubie.lato
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 czerwca 2013
Lepsze życie i lody

Ostatnio pogoda nas rozpieszcza i jest jak w tropikach. Jak dla mnie super, nie narzekam, kocham lato. Ale mimo to ostatnio dziewczynki były chore, Karolcia miała anginę i 39,2 stopni gorączki a Olcia jakiegoś wirusa i siedziałyśmy w domu.Najgorsze było dla nich to, że przez kilka dni nie mogły spożywać najlepszego wg nich pokarmu na świecie czyli lodów.Po kilku dniach choroby byłam z Karolinką na targu po truskawki ( a Ola w przedszkolu) i córcia tak strasznie prosiła mnie o tego loda, że  w końcu pękłam, nie wytrzymałam-  taka ze mnie mądra mama. Poprosiłam ją tylko o to, żeby nie mówiła nic po pierwsze Oli,po drugie  tacie i po trzecie - lekarce na kontroli ;-) ona na to , że oczywiście nie piśnie nikomu ani słowa.Pojechałyśmy po Olcię do przedszkola i oczywiście nie wytrzymała Karolka ani pół sekundy,od razy wypaliła:

-"A my mamy z mamą tajemnicę i ci nie powiemy! Jadłam dzisiaj loda!"

W ramach rekompensaty Ola też zażyczyła sobie w domu loda, oczywiście musiałam jej dać, Karolinka naturalnie poczuła już, że poluzował się" lodowy sznureczek" i zapodała drugiego. Po jakimś czasie Olcia zasmucona przychodzi do mnie z taką refleksją:

-"Mamo, Karolina ma LEPSZE ŻYCIE niż ja bo zjadła dzisiaj dwa LODY a ja jeden...."

Zatem czym mierzymy jakość życia wg 5-letnich dziewczynek? Ilością spożytych dziennie lodów-im więcej lodów, tym LEPSZE ŻYCIE.

22:54, lubie.lato
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 17 czerwca 2013
7

17 czerwca 7 lat temu :

17:18, lubie.lato
Link Komentarze (7) »
piątek, 14 czerwca 2013
Dzień Matki

Są takie chwile w życiu każdej pewnie mamy, że duma rozpiera je bardziej niż na co dzień. Do takich chwil na pewno należy występ w przedszkolu z okazji Dnia Mamy i Taty. Dziewczynki od dwóch miesięcy ćwiczyły wierszyki i piosenki, miały nawet swoją kwestię. Na występie śpiewały tak głośno i deklamowały tak wyraźnie i dobitnie,  jakby chciały wyskoczyć ze skóry, patrząc oczywiście cały czas na nas, czy aby na pewno my patrzymy tylko na nie ;-) Są niesamowite. Występy to z pewnością ich żywioł.

A ja jestem taka jakaś miękka jeśli chodzi o te kwestie że aż wstyd,  normalnie się wzruszam i muszę walczyć przez trzy czwarte występu, żeby sobie nie rozmazać make-up-u dyskretnymi łzami. Chyba czasami nie dowierzam , że moje dzieci są już takie duże i potrafią robić takie mądre i fajne rzeczy. A są duże, Karolinka jest najwyższa ze wszystkich dzieci i ma zdecydowanie najdłuższe nogi, co widać na załączonym  obrazku:

22:21, lubie.lato
Link Komentarze (2) »
sobota, 01 czerwca 2013
5- lat Oleńki i Karolci

Moje ukochane córeczki skończyły 16-go maja 5 lat. 5 lat jestem już mamą! Mam 2 piękne, zdrowe, mądre, błyskotliwe, inteligentne, energiczne,wesołe,rozrabiające, najwspanialsze na świecie-  pięcioletnie już  dziewczynki. Pamiętam dzień powrotu z nimi ze szpitala do domu. Chciałam wtedy, żeby one jak najszybciej były większe,bo przerażała mnie opieka nad takimi maleństwami , perspektywa permanentnego zmęczenia i niewyspania oraz  nieznajomość ich "instrukcji obsługi". Dzisiaj nic mnie już nie przeraża, chciałabym natomiast , żeby na kilka dni znów były takimi małymi kruszynkami jak 5 lat temu, na tydzień dosłownie, żebym mogła znowu poczuć ten zapach, aksamitną skórę i ich małe stópki.

A jeszcze nie tak dawno...

 Pół roczku:

1 roczek:

2 latka:

3 latka:

4 latka:

00:02, lubie.lato
Link Komentarze (8) »
piątek, 31 maja 2013
Majowe zaległości

Maj to jest piękny miesiąc. Wprawdzie już się kończy a na blogu cisza, mimo że sporo się u nas działo. Nadrabiam więc cząstkowo zaległości.

Uwielbiam maj za to, że w końcu jest tak zielono i to tak nagle, z dnia na dzień i znowu zaczynamy wtedy lubić klimat naszego kraju. Długi weekend spędziliśmy u dziadków w L-wej.

 

Niedzielną atrakcją było wesołe miasteczko i wata cukrowa. Fascynacja dzieci watą cukrową jest dla mnie nie do pojęcia- jest lepka, słodka, niezdrowa, kaloryczna, a do tego.. nieporęczna po prostu  ....lekki powiew wiatru i już można ulepić sobie wszystkie włosy na przykład ale co tam - widzą watę, muszą ją mieć. Ale cóż, radość dziecka - bezcenna.

00:40, lubie.lato
Link Komentarze (2) »
środa, 08 maja 2013
ZNOWU BĘDZIESZ NASZYM TATUSIEM?

M.wrócił wczoraj późno w nocy z krótkiej ( ale dla nas zbyt długiej) migracji -z Belgii , w sumie nie  było go 8-9 tyg, podczas których widzieliśmy się w niektóre weekendy. Dziewczynki oczywiście przydreptały nad ranem do nas do sypialni i w wielkim ścisku leżąc Karolcia do taty o świcie:

-To już wróciłeś i nie będziesz więcej tam jechał?

-Nie, już się nigdzie nie wybieram

- I ZNOWU BĘDZIESZ NASZYM TATUSIEM?

- Ale ja nim nigdy nie przestałem być

...

Biedne dziecko myślało, że jest już skazane tylko na matkę, której i tak nie ma w domu po 10-11 h dziennie a potem wraca zmęczona, zła, rozdrażniona, niechętna na cokolwiek...itp

Ale teraz wszystko się zmieni i wszystko będzie znowu jak dawniej, bo w końcu wrócił TATUŚ. ;) W końcu będę miała jakiś czas dla siebie i może jakiś relaks czasami? M. zafundował mi tzw."przyspieszony kurs dorastania". Powiem szczerze, że matki samotnie wychowujące dzieci nie mają lekko, jednak ciężko jest samej wszystko ogarnąć i do tego pracować. A poza tym dzieci potrzebują zarówno ojca jak i matki.

18:30, lubie.lato
Link Komentarze (1) »
niedziela, 28 kwietnia 2013
Rozpuszczalne włosy

Kilka dni temu czeszę rano długie włosy Karolci a ona:

-Mamo nie związuj mi dzisiaj włosy w  kucyka do przedszkola,ja chcę mieć takie ROZPUSZCZALNE włosy...

Fajnie rano usłyszeć taki żarcik i mieć go w głowie przez cały dzień.

A ja zamiast ją poprawić, że nie "rozpuszczalne "tylko"rozpuszczone" to się śmieję do siebie,bo rozbrajają  mnie taki przekręcane słowa. Chyba chcę, żeby one zawsze były takimi  moimi  małymi  słodkimi dziewczynkami, a pewnie zanim zdążę się zorientować będą ode mnie wyższe i będą miały większy nr buta ode mnie :) ahhh mam nadzieję, że to nie stanie się mimo wszystko tak szybko.

Karolcia i jej "rozpuszczalne włosy"

Lunia

19:34, lubie.lato
Link Komentarze (6) »
Liebster Award - niespodzianka

Kilka dni temu dostałam wyróżnienie od Leo z bloga:http://swiat-recenzji.piszecomysle.pl

za które ogromnie dziękuję.

Zgodnie z zasadami odpowiadam na  pytania:

1) Mleko czy kefir? kefir
2) Lokata czy skarbonka?lokata

3) Dlaczego blogujesz? Chcę zachować różne wspomnienia,dzieci mi kiedyś za to podziękują ;-)
4) Masz dzieci? Ile/imiona/wiek Tak, 2.Karolinka i Oleńka lat  obydwie 5

5) Jak dbasz o swoją skóre? Nie tak często jak powinnam ;-) ale dzisiaj np. zrobiłam kwas migdałowy, poza tym to nawilżanie na co dzień
6) Co najbardziej lubisz w swoim mężczyźnie?Jego mocne,męskie dłonie oraz  to, że jest najlepszym człowiekiem jakiego znam.

7) szpilki,czy adidasy?Szpilki zdecydowanie!

8) mleko modyfikowane,czy mleko matki? matki,ale nie mam też nic przeciwko modyfikowanemu, moje dzieci miały jedno i drugie

9) komputer stacjonarny ,czy laptop? laptop
10) dresy czy obcisłe ciuchy? obcisłe ciuchy,ale po domu-dresy
11) dusza towarzystwa ,czy samotna sowa? dusza towarzystwa

Moje pytania do nominowanych:

1) leniwe wakacje nad morzem czy aktywny wypoczynek w górach?

2) język włoski czy francuski?

3) wino czerwone czy białe?

4) ulubiona potrawa

5) słone przekąski czy słodkie łakocie?

6)jest coś czego nie zdążyłyście zrobić "przed dziećmi"?

7) czym zajmowałybyście się zawodowo teraz  gdybyście nie robiły tego, co robicie obecnie?

8) skok na bungee czy skok ze spadochronem?

9) lody kawowe czy śmietankowe?

10) mój  make-up na co dzień to:

11) czerwona szminka czy delikatny błyszczyk?

A oto blogi,które nominuję:

http://leti.blox.pl

http://8calineczka8.blox.pl/html

http://jednanadwie.blox.pl/html

http://kuraaktualniedomowa.blox.pl/html

http://gertrusia.blox.pl/html

http://chwilemacierzynstwa.blogspot.com

http://nocnyplan.blox.pl/html

http://pedantka.blox.pl/html

http://lejdimama.blox.pl/html

http://matkasanepid.blox.pl/html

http://kubiczkowo.blox.pl/html

Miłej zabawy!

 

 00:23, lubie.lato
Link Komentarze (3) »